اسماعیل عباسی

زندگینامه اسماعیل عباسی

دسته بندی ها : دسته‌بندی نشده 19 بهمن 1399 [email protected]@[email protected] 36 مشاهده

سال 1396 بود که اسماعیل عباسی کسب‌و‌کار فروش اینترنتی خود را در زمینه روانشناسی شروع کرد و اولین موتور جستجو روانشناسی ایران را راه اندازی کرد .

او در زمینه های دیگر نیز سابقه فروش اینترنتی را داشت ‌اما بلندپروازی‌های او تنها به یک زمینه محدود نبود ؛ او در حوزه‌های برنامه نویسی، دیجیتال مارکتینگ ، آموزشی و رسانه ای ، تولید محتوا انگیزشی و حتی دنیای سرگرمی حضوری فعال و پر رنگی دارد. با زندگینامه اسماعیل عباسی همراه ما ¬باشید.

زندگی اسماعیل عباسی در یک نگاه

اسماعیل عباسی در فروردین سال 1373 در تهران به دنیا آمد. او از همان ابتدا عاشق کامپیوتر بود و در دانشگاه در رشته‌ نرم افزار تحصیل کرد.

او بعد از تمام کردن رشته نرم افزار سریعا شروع به تحصیل در رشته روانشناسی کرد و در طی تحصیل در سال 1396تصمیم به جمع آوری پرسشنامه های روانشناسی کرد و یک تیم از هم دانشگاهی ها تشکیل داد و اولین دفتر کاری خود را در تهران راه اندازی کرد .اما به دلیل پاره ای از مشکلات تیم انسجام خود را ازدست داد و دست و پا شکسته این مسیر ادامه یافت . در سال 1399 با ساخت یک تیم قدرتمند متشکل از دانشجویان روانشناسی اقدام به راه اندازی مجموعه رابینیا و یک تیم منسجم کرد و برای مدیریت بهتر مجموعه شعبه دوم رابینیا را در کرج راه اندازی کرد.رابینیا ظرف مدت 6 ماه از یک سایتی که فقط پرسشنامه روانشناسی عرضه میکرد به موتور جستجو رشته روانشناسی تبدیل شد و تمامی حوزه های مربوط به این رشته را در بر گرفت .اما اسماعیل به این راضی نبود و هدف او تبدیل شدن به کاملترین و بهترین سایت روانشناسی در ایران بود او برای رسیدن به این هدف تلاش زیادی می کند و قدم در دشوار ترین مسیر ها نیز میگذارد؛ مهم‌ترین آن ها دور بودن از خانواده و صرف کردن تمام وقت خود برای رابینیا است. در ادامه به جزییات بیشتری در مورد زندگی شخصی و حرفه‌ای او می‌پردازیم

 

 

کودکی

اسماعیل عباسی ، متولد مسعودیه ‌تهران است . شاید یکی از سخت ترین چالش های دوران کودکی او جا به جایی محل سکونت او بوده باشد چرا که به فاصله های کوتاه از مسعودیه به پیروزی نقل مکان کرده و سپس به محله بهارستان و در نهایت پس از 13 سال زندگی در این منطقه به محله هفت تیر تهران برای مدت زیادی نقل مکان کرده اند .

اسماعیل در دوران کودکی نیز علاقه شدیدی به کامپیوتر داشت و وقت زیادی را صرف بازی و کار کردن با کامپیوتر میکرد و مادر او برای مدیریت زمان و بیشتر درس خواندن وی کامپیوتر را به اتاق شخصی خود منتقل کرد و در را نیز قفل میکرد اما اسماعیل به دلیل انرژی بالایی که بر اثر اختلال ADHD داشت همیشه راهی برای رسیدن به کامپیوتر پیدا میکرد مثلا زمانی که پدر و مادر او خونه نبودند از پنجره میرفت داخل و مشغول به بازی میشد حتی اگر رمز کامپیوتر را نمی دانست ویندوز آن را عوض میکرد .

 

 

نوجوانی

او از همان دوران کودکی، روحیه‌ی کنجکاوی داشت و علاقه زیادی به کامپیوتر و درآمد های بالا داشت . او خود را با کار کردن با کامپیوتر سرگرم می‌کرد. در نوجوانی مادرش وقتی علاقه شدید او را دید وی را به یکی از موسسه های بین المللی برد تا او در زمینه شبکه های کامپیوتری شروع به تحصیل کند اما موسسه به او گفت که ثبت نام در این رشته فقط برای افراد بالای ۱۸ سال است و نمیتواند او را ثبت نام کند پس او مجبور به تحصیل در رشته ی طراحی وب شد که نزدیک به ۴ سال به طول انجامید و در سن ۱۶ سالگی موفق به دریافت مدارج و مدارک طراحی وب سایت شد . اولین وب سایت را برای شرکت دایی خود در سن ۱۵ سالگی طراحی کرد که یک سایت ساده و استاتیک بود و تعاملی با کاربران نداشت .

جوانی او

در سال ۱۳۸۹ اولین گروه طراحی وب خود را به نام CIW (خبرگان حرفه ای وب) تشکیل داد که در سال ۱۳۹۰ برترین گروه طراحی از طرف سازمان ملی انفرماتیک ایران شدند و جوایزی دریافت کردند .اما به دلیل پاره ای از مسائل شخصی تک تک اعضا , گروه منحل شد . پس از این وی شروع به یادگیری مامبولرن کرد و طولی نکشید که در این سی ام اس (سیستم مدیریت محتوا) خبره شد , سپس سی ام اس “مامبولرن” از سوی توسعه دهندگان خود در استرالیا آپگرید شد و با تغییر نام به جوملا همراه شد .همزمان با آپدیت , برای “جوملا” مشکل راستچین بودن و همچنین ترجمه این نوع سی ام اس به وجود آمد .در همان زمان بود که وی گروهی به نام “جوملا فا” تشکیل داد تا در مرحله ی اول کار ترجمه و راستچین کردن قالب را عهده دار شود پس از مدت زمان ۱ سال با پیشرفت چشمگیر جوملا در سراسر جهان و همچنین در ایران و سهولت کار با این سی ام اس برای ایرانیان سایت رسمی جوملا , جوملا فا را به عنوان نماینده جوملا در ایران انتخاب کرد و در سایت خود انتشار داد وی پس از مدتی از این گروه جدا شد و این گروه تا سال 1395 به فعالیت ادامه داد .

در سال ۱۳۹۲ در رشته مهندسی نرم افزار در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (باراجین) شروع به تحصیل کرد و در سال ۱۳۹۶ مدرک کارشناسی خود را اخذ کرد .

در همین سال های تحصیل وی وارد مجموعه ام آر ال (Manufactured Research Laboratory) شد و در زمینه ربات های امداد رسان مدتی فعالیت کرد .

او برای بهبود روند شغلی و علاقه خود به تاثیر گذاری بر روی دیگران تصمیم به تحصیل در رشته روانشناسی گرفت

اسماعیل در سال 1396 شروع به تحصیل در رشته روانشناسی دانشگاه آزاد کرج کرد و در سال 1399 مدرک کارشناسی خود را نیز در این رشته اخذ کرد .

در همان ابتدای تحصیل ایده اولیه‌ی رابینیا صرفا برای جمع آوری پرسشنامه های روانشناسی در ذهن او جرقه زد و رفته رفته امکاناتی به او اضافه شد و در سال 1399 مجموعه رابینیا شکل گرفت

او در کنار تمامی مشغله های کاری در سال 1399 در کنکور ارشد روانشناسی نیز شرکت کرد و موفق به کسب رتبه 327 رشته روانشناسی صنعتی سازمانی شد و در حال حاضر نیز مشغول به تحصیل در این رشته می باشد .

 

 

داستان الهام‌بخش رابینیا

سال 1396 بود که او نیز مانند تمامی هم رشته های خود به دنبال مطالب مقاله و پرسشنامه های روانشناسی بود و به این نتیجه رسید که هیچ سایتی در آن زمان تمامی این خدمات روانشناسی را به طور کامل و باهم نداشتند و در نتیجه اقدام به اصلاح این مشکل برای جامعه روانشناسان و ایران کرد .

او دفتر کار کوچکی را در خانه‌اش برپا کرد. در ابتدا به همراه چندتن از دوستان هم رشته ای کار روی جمع آوری پرسشنامه هارا شروع کردند. در تیر ماه سال 1399 دفتر کارش را به واحدی مستقل انتقال و سایت رابینیا را افتتاح کرد و در مدت کوتاهی با رشد چشمگیر رابینیا روبه رو شد

موفقیت اولیه‌ی رابینیا حقیقتا چشمگیر بود. در 6 ماه اول کاری ، سایت رابینیا بدون هیچ‌گونه تبلیغاتی فروش و کاهش رتبه خوبی را داشت . در بهمن ماه سال 1399 شاهد رتبه 4 رقمی و 1118 محصول بودند در مدت 7 ماه تلاش شبانه روزی و در اسفند ماه سال 1399 مجموعه رابینیا مورد توجه مرکز پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد کرج قرار گرفت و نتیجه همکاری آنها افتتاح شعبه سوم رابینیا در مرکز رشد است .

دستاورد‌های اسماعیل عباسی :

جایزه ی بهترین ایده ی طراحی و توسعه دهندگی در سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ از نظر مجله وب ایران

برنده ی جایزه در بخش ربات های امدادرسان در چین

توسعه دهنده Reset Trial Kaspersky Products در ایران

موسس اولین جامعه مجازی دانشجویان کشور

موسس برند “حاجی بازاری” در ایران

یکسال کار به عنوان مدیریت گروه جوملا فا

سخنران جوملا فا در سمینار بین المللی جوملا در مشهد مقدس با حضور کشور های آلمان , اتریش

فوق دیپلم زبان انگلیسی مسلط به زبان مکزیکی و فرانسوی

دارای مدارک بین المللی طراحی وب

همکاری با شرکت یوتم

دارای مدارک تخصصی شنا , غواصی و شیرجه و افتتاح استخر ساعی تهران به عنوان اولین شناگر استخر دارنده ی دو مدال شنای کشوری و استانی به ترتیب سوم و دوم

اصلاح و رفع باگ در سایت فوتوفانیا توسط وی

طراحی ایمیل سرویس کاملا مشابه roundcube در دایرکت ادمین

طراحی اولین موتور جستجوگر ایرانی

طراحی اپلیکشین های معتبر در مارکت های ایرانی مثل : بازار و مایکت .

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0